H-color

O Colorexu

Colorex Sweden AB

Švédský výrobce barev Colorex Sweden AB existuje na trhu od roku 1955. Výrobní závod leží v jihozápadním Švédsku, v malé vesnici Stora Levene 100 km severně od Göteborgu. Provoz je vybaven nejmodernějšími technologiemi, vlastním vývojem a laboratořemi. V letech 2012-2014 byla s ohledem na neustále rostoucí poptávku kapacita závodu rozšířena na čtyřnásobek. V roce 2014 převzal Colorex produkci dalšího výrobce barev Landora AB, o rok později i největšího výrobce podlahových a střešních nátěrů ve Švédsku Hagmans AB. Od roku 2010 tak navzdory celosvětové krizi vzrostla produkce firmy o 300 % na více jak 15 mil. litrů ročně. Ve firmě dnes pracuje téměř 100 zaměstnanců, polovina výroby jde na export do více jak 20 zemí celé Evropy.

 colorex-01  colorex-02  colorex-04  colorex-05 

Filozofií firmy není produkce velkého množství levných barev, ale naopak výroba vysoce kvalitních produktů, u kterých je díky unikátním výrobním procesům dosahován překvapivě příznivý poměr kvalita/cena. Zájemce nalezne v nabídce veškeré typy klasických stavebních nátěrů, těžištěm zůstávají barvy na ochranu dřeva. Velká část produkce je upravována na míru podle aktuálních požadavků zákazníků, hranicí pro vlastní značku včetně potisku speciální etikety je množství 800 litrů na produkt. Tyto privátní značky dnes tvoří 80 % produkce (např. lazura Norden pro ČR). Až na výjimky se nevyrábí hotová barevná škála, výrobky se tónují z jedné, max. dvou bází na míchacím stroji přímo u zákazníka. To opět snižuje zásoby, a tedy i náklady, v celém řetězci prodeje.

Jak je ve Skandinávii obvyklé, klade firma velký důraz na ochranu životního prostředí. Výroba je certifikována dle kvalitativní normy ISO 9001 a dle ekologické normy 14001. Velká část interiérové produkce má navíc evropskou ekologickou pečeť „ECO - květina“ a skandinávskou „Labuť“.

Colorex provozuje ve středním Švédsku několik velkých hobbymarketů s kompletním malířským, podlahářským a tapetářským sortimentem pod značkou Colorex - Direkt. Dalším odbytovým kanálem je vlastní e-shop s barvami Norden Paint, který díky příznivým cenám má dosah po celé Skandinávii, přitom ale díky odlišnému pojmenování nenarušuje prodej barev pod zavedenými názvy v kamenných obchodech.

Na co je firma obzvláště hrdá, je její ratingové hodnocení AAA, zcela unikátní mezi firmami v této branži, což dává Colorexu punc vrcholně spolehlivého obchodního partnera, a zajišťuje velmi dobré vyhlídky pro jeho další rozvoj.